25
02
2017
Kategorie Referencje [3]
odwiedź nas

SIA Abrasives

DATA REALIZACJI
Luty 2017

LOKALIZACJA
Goleniowski Park Przemysłowy Łozienica, Polska

POWIERZCHNIA
Płyty warstwowe na elewacjach 8577m2

OPIS PROJEKTU
Należąca do Grupy Bosch spółka sia Abrasives jest jednym z największych na świecie producentów nasypowych materiałów ściernych i systemów szlifowania. Polski oddział firmy ma siedzibę w Goleniowie koło Szczecina i zajmuje się przetwarzaniem, konfekcjonowaniem i dystrybucją systemów szlifowania w Polsce i w krajach bałtyckich. Rozbudowa zakładu produkcji materiałów ściernych w Goleniowskim Parku Przemysłowym, w tym budowa hali produkcyjno-magazynowej, pozwoliła na relokację zakładu ze szwajcarskiego Frauenfeld.

 SIA Abrasives 3

WYZWANIE
W budowie zastosowano płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej mocowane do szkieletu konstrukcji betonowej z wtopionym elementem podkonstrukcji stalowej.
Wyzwaniem okazało się dopasowanie odpowiedniego typu zamocowania, które zapewni optymalne i trwałe połączenie uwzględniające zredukowaną ilość wolnej przestrzeni pomiędzy elementem podkonstrukcji stalowej a podłożem betonowym.

ROZWIĄZANIE
Zastosowano polakierowane wkręty GTR 12 SP, GTR 16 SP wykonane ze stali węglowej oraz wkręty GTX 12 SP wykonane w technologii BI-METAL, przeznaczone do mocowania płyt warstwowych zarówno do zimnogiętych profili stalowych, jak i konstrukcji stalowych wykonanych z kształtowników walcowanych na gorąco.
Łączniki samowiercące są pokryte specjalną powłoką typu gRey.coat, dzięki czemu wykazują zwiększoną odporność na sól, wodę, związki chemiczne i wysoką temperaturę.
Zastosowana nowoczesna powłoka malarska Powder.coat zapewnia trwałość podczas montażu, stanowi dodatkową ochronę przed korozją oraz idealnie dopasowuje się do elementu mocowanego.

PRODUKTY ETANCO

7000 szt. łączników samowiercących do mocowania płyt warstwowych typu:
GTR 16 SP 6,3/7,0
GTR 12 SP 5,5/6,3
GTX 12 SP 5,5/6,3

Marketing Etanco Polska