05
04
2019

ETANCO inwestuje w rozwój

Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma 2019 firma Etanco może zaliczyć do udanych. Na swoim stoisku zaprezentowała szereg doskonale znanych produktów, takich jak wkręty farmerskie, wkręty do płyt warstwowych, czy też systemy izolacji dachów płaskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazywane nowości, natomiast spotkania z klientami pozwoliły na cenną wymianę doświadczeń.

 Targi Budma to miejsce spotkań z naszymi obecnymi i przyszłymi klientami. Większość z nich, dzięki przeprowadzonemu rebrandingowi, kojarzy markę Etanco z innowacyjnością, która odzwierciedla indywidualne dopasowanie rozwiązań firmy do każdego projektu – mówi Jerzy Górczyński, dyrektor zarządzający polskiego oddziału Etanco. Formuła targów pozwoliła na wymianę doświadczeń i bezpośrednie rozmowy z naszymi ekspertami, co dało jeszcze głębsze spojrzenie na potrzeby rynku oraz klientów – podsumowuje dyrektor Górczyński.

Sukces targowy

O sukcesie Etanco podczas tegorocznej edycji targów Budma świadczy przede wszystkim duża liczba odwiedzających stoisko. Wśród nich byli dotychczasowi partnerzy, ale również potencjalni klienci z kraju i z zagranicy. Zespół sprzedaży eksportowej Etanco odbył wiele rozmów biznesowych, które przełożą się na obecność produktów Etanco w nowych obszarach inwestycyjnych. Przedstawiciele firmy uczestniczyli również w prezentacjach na stoisku firmy Budmat, podczas których wkręty Etanco były używane do montażu pokryć dachowych. Przy okazji pokazów handlowiec obsługujący stoisko otrzymał wiele pytań o możliwości współpracy. Rozmowy te potwierdziły wysoką pozycję wkrętów farmerskich Etanco na rynku dekarskim, zarówno tych z klasycznym łbem heksagonalnym, jak i tych typu Pan Head.

stoisko budma linkedin2

Nowości

Na rynku dotychczas firma Etanco była głównie znana z łączników do dachów skośnych, potocznie nazywanych farmerami, jak również z łączników do systemów obudowy hal, takich jak wkręty do płyt warstwowych, czy też z systemów teleskopowych izolacji dachów płaskich. W czasie targów uwagę odwiedzających przykuły nasze najnowsze produkty, m.in. kotwy mechaniczne, które dzięki powłoce 3DG doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych – komentuje Mariusz Jurkiewicz, Product Manager Etanco Polska.

banner kotwy2

Klienci pozytywnie przyjęli rozszerzenie asortymentu tulei teleskopowych do hydroizolacji dachów płaskich o nowe długości oraz fakt, że są one teraz produkowane w Ornecie.

Asortyment z tworzyw sztucznych

W listopadzie w zakładzie w Ornecie uruchomiony został dział przetwórstwa tworzyw sztucznych. Został on wyposażony w nowoczesne wtryskarki i inne urządzenia do produkcji tulei z polipropylenu. Park maszynowy nowego działu będzie konsekwentnie wyposażany w nowe maszyny do produkcji asortymentów potrzebnych na rynku – mówi Grzegorz Szymański, Operations Manager, odpowiedzialny za wdrożenie nowych linii. Inwestycja pozwoliła na stworzenie nowych miejsc pracy w mieście i zwiększenie pozytywnego wpływu na lokalną gospodarkę. Dzięki nowemu działowi przetwórstwa tworzyw sztucznych i inwestycjom z nim związanym uzyskaliśmy większe moce produkcyjne, co przekłada się na szybkość i elastyczność w realizacji dostaw – mówi Jerzy Górczyński. Nowe rozwiązania produkowane w Ornecie i zaprezentowane podczas targów Budma będą kierowane nie tylko na rynek polski, ale także do innych krajów, w których obecna jest marka Etanco.

Żródło: Dachy 03.2019

Marketing EtancoPolska