23
09
2019

ETANCO rośnie w siłę – już 2 lata ETANCO Polska

To już blisko 2 lata od przejęcia Gbo  Fastening Systems Sp.z.o.o.wraz z zakładem produkcyjnym w Ornecie przez Grupę ETANCO, obsługującą 18 tys. klientów w ponad 50 krajach. Polska to kluczowa lokalizacja dla rozszerzenia działalności Grupy ETANCO o kolejne kraje, w tym  również Europy Wschodniej.

Wejście Grupy ETANCO do Polski w pierwszej kolejności wiązało się z rebrandingiem – nowym logo, wizualizacją, opakowaniami i materiałami marketingowymi. Otworzono również nową siedzibę w Warszawie, która pełni obecnie funkcję nie tylko „kwatery głównej”, w której mieści się Kierownictwo Firmy, Sprzedaż, Rozwój Produktów, ale pełni również funkcję  centrum szkoleniowego i showroomu. Przedstawiciele ETANCO pojawiają się na wydarzeniach branżowych, m.in. na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma, dorocznym zgromadzeniu DAFA i wielu innych, podczas których prezentowana jest szeroka gama elementów złącznych i systemów zamocowań dla budownictwa oraz nawiązywane są cenne kontakty biznesowe. Kierownictwo Produkcji,  Sprzedaży, jak również Rozwoju Produktów na bieżąco uczestniczy w europejskich  spotkaniach na poziomie Grupy, dzięki czemu standardy ETANCO Polska  oraz oferta są stale synchronizowane z wyśrubowanymi standardami obowiązującymi w całej Grupie ETANCO.

W zakładzie w Ornecie postawiono na rozwój i wprowadzenie nowych technologii, a także stopniowe poszerzanie oferty. Zrealizowano projekt optymalizacji procesów malowania oraz pakowania poprzez skoncentrowanie tych operacji w ramach jednej hali produkcyjnej. Wygospodarowane tym sposobem miejsce zostało wykorzystane pod nowe technologie, których uruchomienie pozwoliło w dalszym okresie na  rozszerzenie oferty produktowej. W wyniku tych działań w firmie pojawiły się nowe wydziały, m.in. przetwórstwa tworzyw sztucznych. Nowoczesne wtryskarki posłużyły do produkcji tulei tworzywowych z polipropylenu, tulei z poliamidu oraz kołków rozporowych. Łącznie w zakładzie w Ornecie pracuje już 5 nowoczesnych wtryskarek.

W ramach zwiększania mocy produkcyjnych rozbudowie uległa również linia malowania. Produkcja jest obecnie realizowana na 7 nowoczesnych automatach malarskich, które pozwalają szybko i elastycznie realizować zamówienia nawet najbardziej wymagających kontrahentów.

Pierwszymi nowymi produktami z katalogu Grupy ETANCO, które pojawiły się w ofercie po rebrandingu były kotwy mechaniczne przeznaczone do mocowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym, wykonane ze stali węglowej oraz nierdzewnej. Ofertę uzupełniły także tuleje do dachów płaskich wykonane z wysokiej jakości poliamidu PA6. Kolejną nowością były wkręty nierdzewne A4 typu Drillnox DF4 o podwyższonej odporności antykorozyjnej do klasy C5/I-M, przeznaczone do montażu płyty warstwowej do konstrukcji stalowej. Dostępne są na zamówienie klienta. Ofertę zasiliły również kotwy sufitowe mające zastosowanie jako mocowanie wielopunktowe systemów nienośnych blach w betonie zarysowanym i niezarysowanym C20/25 do C50/. W sierpniu 2019 r. w sprzedaży pojawiły się długo oczekiwane dwie kotwy chemiczne KEM P (żywica poliestrowa)  i KEM V (żywica vinyloestrowa)  przeznaczone zarówno do betonu zarysowanego, niezarysowanego oraz podłoży murowanych. Kotwy komplementarnie uzupełniły produkty, takie jak: pręty kotwiące, tuleje tworzywowe do kotwienia w murze otworowanym, pistolety do aplikacji żywicy, pompki i szczotki do czyszczenia otworu oraz wymienne mieszadła.

Firma stale doskonali serwis obsługi klienta i poszerzania usług doradczych. W tym celu zwiększono ilość Doradców Techniczno - Handlowych w Dziale Sprzedaży Inwestycyjnej, jak również zwiększono stan osobowy w Dziale Rozwoju Produktów.  Oba te obszary, jako strategiczne dla firmy, będą nadal rozwijane.

Wejście ETANCO do Polski było wyzwaniem, ale udało się przekuć je w sukces. Zmiany dały impuls do rozwoju oraz pojawiły się nowe możliwości, m.in. unowocześniania i zwiększenia mocy produkcyjnych zakładu w Ornecie, oraz rozszerzenia oferty produktowej.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading to a web browser that supports HTML5 video

Marketing EtancoPolska