28
11
2018
odwiedź nas

Nowa linia produkcyjna w Ornecie już działa

Firma ETANCO od czasu wejścia do Polski w październiku 2017 roku, stale się rozwija. W ramach rozszerzania oferty, a tym samym zwiększenia konkurencyjności firmy, uruchomiliśmy nowe technologie produkcji. W listopadzie, w zakładzie produkcyjnym w Ornecie został uruchomiony nowy wydział produkcyjny przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Zakład produkcyjny ETANCO w Ornecie został wyposażony w pierwsze nowoczesne wtryskarki. Nowe maszyny początkowo posłużą do produkcji tulei tworzywowych z polipropylenu. Następnie planowane jest również wytwarzanie tulei z poliamidu oraz kołków rozporowych z każdego z tych materiałów. Tuleje teleskopowe wytwarzane w Ornecie są elementami zestawów do montażu termo- i hydro- izolacji dachów płaskich. Tuleje teleskopowe (G1, G2) zawsze dostarczane są w kompletach z łącznikami mechanicznymi dedykowanymi do danego podłoża (np. GTS-S, GTS-B, GTHD).

Nowy wydział produkcji to jeden z elementów planowanego rozwoju firmy Etanco Sp.z.o.o.  Dzięki nowo otworzonemu uzyskaliśmy większe moce produkcyjne co przekłada się na szybkość i elastyczność dostaw. Zyskała także lokalna społeczność, gdyż wraz z instalacją wtryskarek potrzebowaliśmy pracowników do ich obsługi. – mówi Jerzy Górczyński, Dyrektor Zarządzający ETANCO Sp.z.o.o.  Produkty wytwarzane w zakładzie w Ornecie będą kierowane nie tylko na rynek polski, ale także za granicę, do ponad 50 krajów, w których obecna jest marka ETANCO i jej produkty – dodaje.

G3