23
06
2020
odwiedź nas

Nowe kotwy mechaniczne i chemiczne Etanco Polska

Firma Etanco, europejski dostawca szerokiej gamy produktów z dziedziny technik zamocowań, wciąż poszerza ofertę po zaistnieniu na polskim rynku. Profesjonalne kotwy chemiczne oraz opaskowe kotwy rozporowe to kolejna nowość.

 

Firma posiada aktualnie w ofercie dwa rodzaje rozporowych kotew opaskowych:

FM-753 CRACK INOX -  kotwa do wysokich obciążeń do zastosowania w betonie zarysowanym i niezarysowanym (tzw. opcja 1) wykonana w całości ze stali stopowej nierdzewnej A4 do stosowania w agresywnych środowiskach. Klips rozporowy wykonany ze stali nierdzewnej o specjalnym kształcie zapewnia wysokie nośności nawet w strefie rozciąganej betonu. Kotwa dopuszczona jest do obciążeń sejsmicznych w kategorii C1 i C2 oraz posiada badania ogniowe do R120.

FM-753 – kotwa wszechstronnego zastosowania do betonu niezarysowanego (opcja 7) w ocynku galwanicznym. 

Kotwy mechmini4

Kotwy chemiczne dla klientów profesjonalnych i (DIY) majsterkowiczów :

KEM-H – żywica kotwiąca hybrydowa do betonu zarysowanego i niezarysowanego (opcja 1) o wyjątkowych parametrach nośnościowych. Dopuszczona do obciążeń sejsmicznych w kategorii C1 i C2. Żywica hybrydowa posiada osobną ETA do uciąglania prętów zbrojeniowych. Szeroki zakres temperatur zwiększa wygodę pracy.

KEM-E – wolnowiążąca epoksydowa żywica kotwiąca do betonu zarysowanego i niezarysowanego o wysokich parametrach. Dopuszczona do obciążeń sejsmicznych C1 i C2. Możliwość uciąglania prętów zbrojeniowych oraz wiercenia techniką diamentową poszerza gamę zastosowań.

KEM-V – uniwersalna winyloestrowa żywica kotwiąca do betonu zarysowanego i 

KEM-P – wszechstronna poliestrowa żywica kotwiąca do betonu niezarysowanego (opcja 7). Dopuszczenie do kotwienia w elementach murowych dodatkowo zwiększa możliwości zastosowań.niezarysowanego. Dopuszczona do obciążeń sejsmicznych kategorii C1. Posiada osobną ETA do uciąglania prętów zbrojeniowych jak również do kotwienia w elementach murowych.

Kotwy mini6

Wszystkie wymienione produkty posiadają europejską ocenę techniczną ETA i są oznakowane znakiem CE.

Jako uzupełnienie kotew chemicznych dostępny jest pełen program prętów gwintowanych ocynkowanych galwanicznie wykonanych ze stali klasy 5.8. Do kotwienia chemicznego w podłożach z pustkami należy stosować specjalne tuleje siatkowe krótkie wykonane z tworzywa sztucznego lub metalowe metrowe do samodzielnego przycięcia wg potrzeb.

Akcesoria do czyszczenia otworów, zapasowe mieszacze, przedłużki oraz dozowniki czynią ofertę kompletną.

Dodatkowo firma Etanco dysponuje grupą doradców działających na terenie całej Polski. Inżynierowie w biurze technicznym wykonują obliczenia i specyfikacje produktowe dla konkretnych wymagań. Możliwe jest również przeprowadzenie badania wytrzymałościowego łączników w terenie. Nieodpłatnie można skorzystać z programu FixCalc do projektowania zakotwień (mechanicznych i chemicznych). Program dostępny jest w języku polskim.

Więcej szczegółów można znaleźć w załączonych ulotkach produktowych.

Marketing EtancoPolska