02
07
2019
Kategorie Referencje [3]
odwiedź nas

EGGER Biskupiec

Zdjecie glowka

DATA REALIZACJI
lipiec 2019
LOKALIZACJA
Biskupiec, województwo
warmińsko-mazurskie
PRODUKTY ETANCO

500 tys. szt. łączników
do mocowania blach
typu: GT3 Z 14, GT5 Z14, GT3 HD, dodatkowo łaczniki typu: GTR16 SP A19 oraz tyleje tworzywowe:G2, wkręty GTS-S, GTS-B Polska.

Opis projektu

W związku z rozwojem Grupa EGGER zdecydowała się na budowę pierwszej fabryki w Polsce. Inwestycja została zlokalizowana w województwie warmińsko-mazurskim w miejscowości Biskupiec. Powstający zakład będzie kluczowym obiektem dla EGGER w tej części Europy, wyposażonym w najlepsze dostępne technologie. W fabryce produkowane będą głównie płyty wiórowe przeznaczone na rynek meblarski.

Wyzwanie

W przypadku inwestycji firmy EGGER Biskupiec kluczowe było  trwalsze i bezpieczniejsze od osiąganego przy wykorzystaniu typowych wkrętów, mocowanie kaset do konstrukcji stalowej.  Z uwagi na dużą ilość łączeń typu „zszywka” scalających blachę maskującą wełnę z konstrukcją stalową na początku inwestycji,  wymagano od dostawcy szybkiego reagowania i dużej elastyczności w dostawach produktu w indywidualnie dopasowanym kolorze z palety RAL.  Wykonawca inwestycji  - firma Dachland, oczekiwała również od  Etanco najlepszych rozwiązań w zakresie montażu płyt warstwowych (w stali i betonie), które były również zaplanowane w tej inwestycji.

Rozwiązanie

Do  instalacji kaset montowanych do konstrukcji stalowej użyto wkrętów samowiercących do stali GT5 Z14. Blachy łączono wkrętami  GT3 Z14. Oba produkty wykonane są ze stali węglowej utwardzanej powierzchniowo, ocynkowane elektrolitycznie, ze zmontowaną podkładką stalową z nawulkanizowanym EPDM. Nakładające się wzdłuż siebie kasety skręcono wkrętami konstrukcyjnymi  GT3 HD, które wyróżniają się łbem  z zintegrowanym kołnierzem zastępującym podkładkę. Tworzy to bezpieczniejsze i trwalsze połączenie od typowych wkrętów, dzięki czemu kasety są bardziej odporne na przeciąganie łącznika przez blachę, co ma ogromne znaczenie przy tego typu inwestycjach i wymaganiach projektowych.

Dzięki nowoczesnemu wydziałowi malowania działającemu w zakładzie produkcyjnym w Ornecie, Etanco mogło elastycznie i szybko realizować zamówienia na  produkty wymagające idealnego dopasowania kolorystycznego zgodnie z paletą RAL.

Trzeba też wspomnieć, że przy montażu płyt warstwowych do stali również wykorzystano inne produkty z palety  Etanco – łączniki typu SPS (GTR16 A19) z dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym powłoką typu g.Rey.coat.

Marketing EtancoPolska