11
04
2022
odwiedź nas

 ETANCO SST RGB

Firma Simpson Strong-Tie, będąca liderem w branży konstrukcyjnych złączy i łączników budowlanych oraz rozwiązań dla budownictwa, ogłosiła pomyślne zakończenie procesu przejęcia ETANCO Group, wiodącego projektanta i producenta mocowań i elementów złącznych dla europejskiego rynku budowlanego.

"ETANCO to odnosząca sukcesy i rentowna firma z 70-letnią historią, o ugruntowanej marce i pozycji na rynku" - powiedziała Karen Colonias, dyrektor generalny Simpson Strong-Tie. "Wierzymy, że jej szeroka i komplementarna oferta produktowa wzmocni nasze ogólne portfolio produktów w Europie, umożliwiając nam dostarczanie jeszcze większej wartości naszym klientom".

Podobnie jak ETANCO Group, Simpson Strong-Tie ma długą historię dostarczania wyjątkowych produktów i usług. Obie firmy zostały założone w latach 50 ubiegłego wieku
i opierają się na silnych wartościach.

"ETANCO i Simpson mają bardzo podobne DNA, ponieważ obie zbudowały swoją działalność na wysokiej jakości produktach i niezrównanej obsłudze klienta.
Wspólnie możemy rozszerzyć i zoptymalizować naszą obecność w Europie, wprowadzając jednocześnie nowe produkty dla naszej wspólnej bazy klientów" - powiedział Ronan Lebraut, prezes ETANCO Group.

Dzięki silnej marce i pozycji rynkowej, przejęcie ETANCO Group pozwoli na znaczne zwiększenie portfolio produktów i poszerzenie obecności na dotychczasowych rynkach. Pozwoli to na dalszy rozwój kanałów sprzedaży w Europie, a także wzmocni rozwiązania
w zakresie przegród zewnętrznych budynków dla budownictwa przemysłowego
i komercyjnego.

W najbliższym czasie nie nastąpią żadne zmiany w działalności ETANCO Group lub Simpson Strong-Tie Europe, w liniach produktów, produkcji, markach lub pracownikach. Zespoły zarządzające firm Simpson Strong-Tie i ETANCO Group pracują razem nad sformułowaniem wspólnej strategii na przyszłość i zapewnią klientom bezproblemową obsługę.

"Naszym celem jest połączenie firm w taki sposób, aby wykorzystać nasze mocne strony
w zakresie obsługi rynku i naszych klientów - powiedział Michael Andersen, wiceprezes ds. operacji europejskich w Simpson Strong-Tie. "Zarówno klienci ETANCO Group, jak
i Simpson Strong-Tie mogą oczekiwać takiej samej jakości produktów i usług, jakie otrzymywali w przeszłości".

"Cieszymy się, że możemy powitać pracowników ETANCO Group w Simpson Strong-Tie
i mamy nadzieję na wspólny rozwój firmy" - dodał Colonias.

Więcej informacji o ETANCO Group można znaleźć na stronie etancogroup.com. Aby dowiedzieć się więcej o Simpson Strong-Tie Europe, odwiedź stronę strongtie.eu.

 

O firmie Simpson Strong-Tie Inc.
Simpson Strong-Tie jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań konstrukcyjnych - produktów
i technologii, które pomagają ludziom projektować i budować bezpieczniejsze, konstrukcje.
Jako pionier w branży budowlanej mamy wielką pasję do rozwiązywania problemów dzięki umiejętnej inżynierii i przemyślanym innowacjom. Nasze badania systemów konstrukcyjnych i rygorystyczne testy umożliwiają nam projektowanie zgodnych z przepisami, wartościowych rozwiązań dla wielu zastosowań w konstrukcjach drewnianych, stalowych i betonowych. Nasze zaangażowanie
w tworzenie coraz lepszych produktów i technologii budowlanych oraz otaczanie naszych klientów wyjątkową obsługą i wsparciem jest podstawą naszej misji od 1956 roku.

 

O ETANCO Group
Stworzona w 1952 r. Grupa ETANCO jest wiodącym projektantem, producentem i dystrybutorem systemów mocowań do przegród zewnętrznych budynków. Przy obrotach przekraczających 260 milionów euro i zatrudnieniu ponad 900 pracowników, Grupa posiada również jednostki dystrybucyjne w Belgii, Włoszech i Europie Wschodniej oraz eksportuje do ponad 50 krajów na całym świecie.
Dzięki ponad 70-letniemu doświadczeniu Etanco oferuje pełną gamę 80 000 produktów, aby zaspokoić wszystkie potrzeby w zakresie mocowań "przegród zewnętrznych", w tym uszczelnień, pokryć dachowych, mocowań, okładzin, fasad i elementów zabezpieczających.

4 Etanco Release Etanco News 1920x1080 96 dpi Web

Marketing EtancoPolska